NOWA STRUKTURA AKADEMII CRACOVII!

  14.08.2023
  NOWA STRUKTURA AKADEMII CRACOVII!

  Wraz z nowym sezonem swoją strukturę rozszerza Akademia Cracovii! Od września na boiskach Cracovia Training Center oraz obiektu przy ul. Wielickiej 101 ruszą treningi trzech dodatkowych grup dla najmłodszych adeptów piłki nożnej!

  Rozbudowa Akademii Cracovii trwa w najlepsze! Wakacyjna przerwa przyniosła kolejne zmiany - tym razem skierowane są one do najmłodszych adeptów piłki nożnej i ich rodziców! Już od września, oprócz planowego powstania grupy treningowej dla rocznika 2016, mającej zajęcia na obiekcie przy ulicy Wielickiej, utworzone zostaną aż trzy dodatkowe drużyny: ekipa Pasów z rocznika 2016 trenująca w Rącznej oraz dwa zespoły z rocznika 2017: jeden doskonalący umiejętności na boiskach Cracovia Training Center, a drugi ćwiczący na co dzień przy ul. Wielickiej!

  O nadchodzące zmiany zapytaliśmy Dyrektora Akademii, Pana Jakuba Popielarza"Zgoda zarządu na zwiększenie naszej struktury u dołu piramidy jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej Akademii. Im więcej dzieci skupimy w najmłodszych rocznikach, tym wyższy poziom uzyskamy w kategoriach starszych. Więcej zawodników i drużyn trenujących pod okiem naszych trenerów to także wyższy potencjał w organizacji turniejów i stwarzania dzieciom możliwości rywalizowania. Chcemy by klubowe obiekty nieustanie tętniły życiem - takie warunki pozwolą nie tylko na podnoszenie piłkarskich umiejętności, ale również wydatnie przyczynią się do wychowywania licznego grona oddanych sympatyków Cracovii."

  Rozbudowa struktury u dołu klubowej piramidy ma także umożliwić płynne wstąpienie w szeregi Akademii uczestnikom programu Cracovia Kids. Dyrektor Akademii wypowiedział się również na temat przyszłości tej pasiastej inicjatywy: "Z całą stanowczością podkreślam, że projekt Cracovia Kids ma dla Klubu znaczenie absolutnie fundamentalne - w sezonie 2023/24 zostaną zachowane wszystkie lokalizacje, a zajęcia będą skierowane dla zawodników i zawodniczek z roczników 2018, 2019 i młodszych. Udział w projekcie Cracovia Kids będą również mogli kontynuować zawodnicy i zawodniczki urodzone w 2017, którzy nie wybiorą opcji podjęcia treningów w grupach typowo piłkarskich Akademii Cracovii w kategorii skrzata. Gorąco zapraszam wszystkich rodziców do uczestnictwa ze swoimi pociechami w tym familijnym projekcie, który wspaniale łączy zabawę, integrację i aktywność fizyczną wśród dzieci" - zakończył Pan Jakub Popielarz.

  Turnieje organizowane na boiskach Akademii Cracovii cieszą się bardzo dużą popularnością, co możecie zobaczyć w poniższym materiale:

  Głos w sprawie nowej struktury Akademii zabrał również Wicedyrektor ds. Sportowych Klubu - Pan Filip Trubalski"Od początku roku sukcesywnie dążymy do maksymalizacji potencjału sportowego Akademii, dlatego chcemy w jak najlepszy sposób wykorzystać ogromne możliwości związane z Cracovia Training Center oraz obiektem przy Wielickiej 101. Rozwój Akademii wymaga kompleksowej struktury drużyn, stałego wzrostu kadry szkoleniowej, ale i jak największej grupy młodych adeptów. Tym samym od początku września wprowadzamy kolejne grupy treningowe, na początek, dla dzieci kończących grę w Cracovia Kids." 

  Powstanie nowych grup treningowych to kolejny krok na ścieżce zwiększania poziomu szkolenia w Akademii Cracovii! Stale wprowadzane zmiany sprawiają, że nasi podopieczni mogą liczyć m.in. na treningi indywidualne, zajęcia z zakresu zarządzania w sporcie, czy regularne spotkania z psychologiem i dietetykiem! 

  Zapisy trwają!

  Letni nabór do aktualnych i nowych grup Akademii Cracovii trwa! Trenerem koordynatorem grup naborowych jest Wojciech Pituła (mail: wojciech.pitula@cracovia.pl, telefon: 736-944-392), a swoje dziecko na treningi zapisać można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny [W TYM MIEJSCU].

  Wkrótce przeprowadzone zostaną również dni otwarte, o których będziemy informować na naszej stronie.

  Czekamy na Was!