Pasiasta Akademia Klasy Ekstra już dziś!

  02.06.2021
  Pasiasta Akademia Klasy Ekstra już dziś!

  Rozpoczęła się tegoroczna odsłona Akademii Klasy Ekstra! Pasiasta edycja odbywa się w tym roku na obiektach Cracovia Training Center i ruszyła równo o 10:00!


  Cykl AKE to 16 lokalnych turniejów, organizowanych przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W każdym z nich młodzi zawodnicy otrzymują szansę gry o stawkę na obiektach miejscowych drużyn.

  Ich celem jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie aktywnego trybu życia, wychowanie przez sport oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do trenowania w akademiach klubów PKO BP Ekstraklasy. Na każdym z turniejów obecni są trenerzy akademii danego klubu, którzy obserwują zmagania i wyłapują największe talenty. Staje się on dzięki temu okazją do rozpoczęcia swojej piłkarskiej kariery.

  Pasiasta edycja Akademii w tym roku ruszyła 2 czerwca. Jak zawsze, składa się z trzech części. Uczestnicy korzystać będą ze strefy animacji U-6, a także turniejów dla grup wiekowych U-9 i U-11. Zmaganiom towarzyszyć będą liczne konkursy z bogatą pulą nagród przygotowaną przez Organizatora.

  Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16:00, kiedy to rozdane zostaną ostatnie nagrody, a także zakończy się dekoracja zwycięzców turniejów.

  Relację z ubiegłorocznej edycji turnieju znajdziecie [W TYM MIEJSCU].