Akademia Cracovii certyfikowana złotą gwiazdką szkolenia PZPN

  02.01.2021
  Akademia Cracovii certyfikowana złotą gwiazdką szkolenia PZPN
  Akademia najstarszego Klubu sportowego w Polsce to gwarancja najwyższej jakości szkolenia młodzieży. MKS Cracovia SSA od początku istnienia Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN nieprzerwanie legitymuje się najwyższą rangą odznaczenia, możliwego do zdobycia w jego ramach.

  Z dumą możemy chwalić się posiadaniem tzw. "złotej gwiazdki", lokującej nas w gronie 17% najwyżej ocenianych organizacji, szkolących młodych piłkarzy.

  Program Certyfikacji to ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest podniesienie oraz kontrola jakości szkolenia na terenie całego kraju. W jego ramach o certyfikaty wystąpiło już łącznie ponad 1100 podmiotów. Odznaczenia zostały przyznane na mocy Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN, określając oraz hierarchizując bieżący stan szkolenia młodzieży w Polsce.

  Certyfikaty przyznawane są w trzystopniowej skali, w której najniższym odznaczeniem jest brązowa gwiazdka PZPN, zaś najwyższym - jej odpowiednik w kolorze złotym. Właśnie nim od samego początku istnienia Programu może szczycić się szkółka Cracovii.

  Cieszymy się, że szkolenie, na które kładziemy duży nacisk, jest doceniane przez Związek. Od początków tego roku jego częścią jest również nowa baza, Cracovia Training Center, która dodatkowo podniesie jego poziom. Chcemy również rozwijać unikalny na skalę kraju projekt pasiastych przedszkoli Cracovia Kids. - mówi Trener I Zespołu seniorów oraz wiceprezes MKS Cracovia SSA, Michał Probierz.